Opakowania

Co zamiast plastikowych słomek?

W swojej restauracji proponujesz klientom słomki plastikowe? Zakaz używania tego typu przedmiotów jest coraz bliższy wprowadzeniu. Wycofanie plastiku to bardzo dobry krok w stronę ochrony środowiska, ponieważ żyjemy w coraz bardziej zaśmieconym świecie, z czego niestety większość ludzi nie zdaje sobie sprawy.  

Zakaz plastikowych słomek jest jednym z wielu kroków do poprawy sytuacji środowiskowej na całym świecie. W takim razie co, zamiast plastikowych słomek proponować klientom? Jakie słomki są lepsze? Gdzie kupić najlepsze ekologiczne słomki? Z poniższego artykułu dowiesz się, od kiedy będzie obowiązywać zakaz korzystania z plastikowych słomek, a także jaka jest alternatywa dla tego typu produktów.

Słomki plastikowe – od kiedy zakaz wejdzie w życie?

Z roku na rok robimy coraz więcej, aby skutecznie zastąpić słomki plastikowe. Zakaz używania plastikowych słomek, sztućców czy mieszadełek wejdzie w życie już 3 lipca 2021 roku. Do grupy wycofanych produktów należą także opakowania na żywność oraz kubki ze styropianu. Tego rodzaju produkty przyczyniają się do zanieczyszczenia planety, najbardziej wpływając na faunę oceaniczną. Plastikowe zanieczyszczenia w morzach i oceanach stanowią aż 80% wszystkich odpadów.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo plastik wpływa na ich życie i życie zwierząt. Odpady wyrzucane do mórz i oceanów płyną w najdalsze zakątki świata, zanieczyszczając wody, które są domem dla zwierząt wodnych. Codziennie znajduje się wieloryby, ryby czy nawet ptaki, których żołądki wypełnione są plastikowymi odpadami. Wpływa to nie tylko na ich życie, ale również na życie ludzi, którzy niejednokrotnie zajadają się daniami mięsnymi, pełnymi szkodliwych cząsteczek plastiku.

Ekologiczne słomki alternatywą dla słomek z plastiku

Na pytanie, co zamiast plastikowych słomek, istnieje prosta odpowiedź. Zakaz używania plastikowych słomek nie oznacza, że nie można używać żadnych słomek. Istnieje wiele opcji, z których powinny korzystać restauracje, punkty gastronomiczne czy bary, ale także zwykłe osoby. Alternatywą dla słomek z plastiku są słomki wykonane z metalu, papieru czy nawet ze szkła. Jednak to nie jest jedyne rozwiązanie, ponieważ istnieje wiele materiałów naturalnych i ekologicznych, z których można wykonywać słomki.

Słomki z makaronu, słomki z ryżu, słomki bambusowe czy słomki ze słomy – dzięki nim zmienimy świat na lepsze i wpłyniemy na poprawę środowiska, ratując życie wielu stworzeń. Nie tylko zwierzęta będą wdzięczne za podjętą przez Ciebie zmianę, ale także Twoi klienci, którzy nie patrzą przychylnie na słomki z plastiku.

Jakie słomki ekologiczne wybrać?

Które słomki ekologiczne sprawdzą się najlepiej? Poniżej kilka rodzajów, które warto wypróbować, bo bardzo dobrze się sprawdzają w branży HoReCa.

Słomki szklane

Słomki szklane są transparentne, dlatego można zobaczyć czy zostały odpowiednio wyczyszczone. Ten rodzaj materiału jest odporny na zmiany temperatur, dlatego nie musisz się obawiać, sącząc z nich ulubiony napój. Ich zaletą jest też cena, ponieważ są jedną z tańszych opcji słomek wielokrotnego użytku.

Słomki bambusowe

Bambus jest materiałem biodegradowalnym i ekologicznym, jednak trudnym w dokładnym czyszczeniu. Słomki bambusowe wytrzymują bardzo długo, gdyż są trwałym produktem, odpornym na uszkodzenia.

Słomki ze słomy

Na pewno wiele osób zaskoczy fakt, że można wykonać słomki ze słomy. Jak najbardziej jest taka możliwość, ponieważ słomka zrobiona jest z twardych części pszenicy, czyli z łodygi. Jest całkowicie biodegradowalna, bezpieczna oraz kompostowalna. Co prawda, posiada nieco mniejszą średnicę niż inne naturalne słomki, jednak jest odporna na zmiany temperatur. Słomki ze słomy nadają się do picia napojów zimnych oraz gorących.

Słomki z makaronu

Słomki z makaronu idealnie nadają się do zimnych napoi, dzięki nim możesz sączyć ulubiony napój z jadalnej słomki. 

Słomki papierowe

Słomki papierowe są najczęściej wybieraną alternatywą. Nadają się do picia napojów zimnych i gorących. W napojach zimnych są w stanie wytrzymać nawet kilkadziesiąt minut. Ich zaletą jest także materiał z którego są wykonane. Można na nim zamieścić logo, kolor lub dowolny wzór, dzięki czemu słomka staje się bardziej atrakcyjna. Jednorazowe słomki papierowe są bardzo tanią opcją.

Gdzie kupić słomki ekologiczne?

Słomki ekologiczne to bardzo tanią opcją, dlatego zmiana nie nadszarpnie Twojego budżetu, a jedynie poprawi Twój wizerunek w oczach klientów, a Ty wpłyniesz na poprawę stanu środowiska naszej planety. Naturalne słomki nie zmieniają smaku napojów i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Słomki ekologiczne z łatwością dostaniesz w sklepie internetowym Natural Pack. Słomki z ryżu, słomki ze słomy czy słomki z bambusa, to najlepsze produkty dla Twojej restauracji. 

Najpopularniejsze produkty

Ekologiczne słomki z ryżu 100 sztuk

 • Cena/szt: 14,00 zł netto/szt
 • 14,00  netto
  17,22  brutto
Wymiary [mm]220
Cena/szt 14,00zł netto/szt
Cena 14,00  netto
17,22  brutto

Słomki ze słomy opakowanie 100szt

 • Cena/szt: 19,00 zł netto/szt
 • 19,00  netto
  23,37  brutto
Wymiary [mm]200
Cena/szt 19,00zł netto/szt
Cena 19,00  netto
23,37  brutto

Słomki z makaronu śr.8mm opakowanie 0,5kg (około 60 szt. w paczce)

 • Cena/szt: 9,99 zł netto/szt
 • 9,99  netto
  12,29  brutto
Wymiary [mm]240
Cena/szt 9,99zł netto/szt
Cena 9,99  netto
12,29  brutto
Wróć do listy wpisów