Bez kategorii

Dlaczego opakowania ekologiczne są tak popularne?

Ekologiczne logowane wieczko do pojemnika na zupę 26oz

W dzisiejszych naznaczonych pośpiechem czasach korzystanie z różnego rodzaju diet pudełkowych oraz zamawianie jedzenia na wynos staje się coraz powszechniejsze. To niezwykle wygodne rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy więcej czasu, który wcześniej poświęcaliśmy na domowe gotowanie. Niestety jest też ciemna strona tej mody w postaci ogromnej ilości śmieci powstałych z plastikowych sztućców, słomek i pudełek używanych do przechowywania żywności. Tym, co może być pocieszające, jest fakt, że coraz więcej osób zaczyna sobie uświadamiać skalę tego problemu, co przekłada się na wzrost zainteresowania opakowaniami ekologicznymi.

Opakowania na wynos a środowisko

Każdego dnia restauracje na całym świecie przyczyniają się do wytworzenia niezliczonych ton śmieci, których głównym składnikiem jest szkodliwy dla środowiska plastik. Ponieważ zjawisko to stało się już globalnym problemem, w 2019 roku Parlament Unii Europejskiej zatwierdził tzw. dyrektywę plastikową, której zadaniem jest ograniczenie produkcji jednorazowych przedmiotów z tworzywa sztucznego, wśród których są m.in. kubki, plastikowe sztućce, słomki czy powszechnie używane w gastronomii opakowania na żywność. Ponieważ dzisiejsza technologia umożliwia zastąpienie tych wyrobów pełnowartościowymi odpowiednikami wykonanymi z surowców biodegradowalnych, nie ma powodu, aby nadal używać plastikowych przedmiotów, których rozkład zajmuje czasem nawet kilkaset lat. Jeżeli uda się doprowadzić do tego, aby ekologiczne opakowania na wynos stały się powszechne, będzie to ogromny krok w stronę ochrony naszej planety.

Opakowania ekologiczne a plastikowe

O szkodliwym wpływie plastikowych odpadów na środowisko nie trzeba dziś już nikogo przekonywać. Znane z mediów materiały pokazujące pływające wyspy śmieci na oceanach, czy umierające z tego powodu morskie stworzenia trafiają do wyobraźni bardziej niż statystyki. Tworzywo sztuczne, choć wygodne w użytkowaniu jest jedną z przyczyn postępującej degradacji natury i najwyższy czas, aby zacząć temu realnie przeciwdziałać. Jeśli chodzi o opakowania ekologiczne wpływ na środowisko tego typu produktów, jest nieporównywalnie mniejszy niż tych wykonanych z plastiku, stąd wzrasta zainteresowanie tym tematem. Fenomen takich produktów polega na tym, że są wytwarzane z materiałów biodegradowalnych lub takich, które można łatwo poddać recyklingowi i ponownie przetworzyć. Ważna jest tu też odpowiedzialna produkcja zużywająca jak najmniej zasobów naturalnych i ograniczająca emisje gazów cieplarnianych.

Znaczenie opakowań ekologicznych

Trudno przecenić pozytywne znaczenie wzrostu popularności opakowań ekologicznych. Choć każdemu z osobna może się wydawać, że wyrzucony komplet plastikowych sztućców czy pojemnik na sos ma niewielki wpływ na środowisko, to w rzeczywistości, jeśli weźmie się pod uwagę skalę tego zjawiska, problem jest ogromny. Niemal każdy z nas, choć raz na jakiś czas korzysta z jednorazowych opakowań, więc w interesie nas wszystkich jest, aby były to produkty ekologiczne. Na szczęście obecnie modne staje się życie w stylu eko i tego typu zachowania są bardzo dobrze odbierane przez społeczeństwo. Dotyczy to zarówno pojedynczych osób, jak i lokali gastronomicznych, które chwaląc się, że używają biodegradowalnych lub nadających się do recyklingu opakowań poprawiają swój wizerunek i przyciągają świadomych oraz zainteresowanych ochroną natury klientów. Pozostaje mieć nadzieję, że ten pozytywny trend na stałe zagości we współczesnych społeczeństwach i realnie przyczyni się do ograniczenia produkcji szkodliwych dla środowiska plastikowych odpadów.

Najpopularniejsze produkty

Trzcina MenuBox bez podziału – 230x158x70 – 50 szt.

 • Pojemność [ml]: 750
 • Ilość sztuk: 50
 • Cena/szt: 0,78 zł netto/szt
 • 39,00  netto
  47,97  brutto
Rodzajbez podziału
Wymiary [mm]230x158x70
Pojemność [ml]750
Ilość sztuk50
Pakowaniezgrzewka
Cena/szt 0,78zł netto/szt
Cena 39,00  netto
47,97  brutto

Ekologiczny kapturek KEBAB brązowy 160x170mm – 1000 szt.

 • Wymiary [mm]: 160x170
 • Ilość sztuk: 1000
 • Cena/szt: 0,03 zł netto/szt
 • 33,00  netto
  40,59  brutto
Rodzajdo kebaba
Wymiary [mm]160x170
Pojemność [ml]-
Ilość sztuk1000
Pakowaniezgrzewka
Cena/szt 0,03zł netto/szt
Cena 33,00  netto
40,59  brutto

Ekologiczny papier pakowy biały – 350x500mm – 10kg – ryza

 • Wymiary [mm]: 350x500
 • Ilość sztuk: 1 ryza (10kg)
 • Cena/szt: 91,90 zł netto/szt
 • 91,90  netto
  113,04  brutto
Rodzajdo kebaba
Wymiary [mm]350x500
Pojemność [ml]-
Ilość sztuk1 ryza (10kg)
Pakowaniekarton
Cena/szt 91,90zł netto/szt
Cena 91,90  netto
113,04  brutto
Wróć do listy wpisów